Nejlepší produkty pro ochranu proti modrému světlu | Sunforgettable Total Protection Face Shield SPF 50

Ochranný krém na tvář Colorescience Sunforgettable Total Protection Face Shield SPF 50 je jedním z 10 nejlepších produktů ochrany proti modrému světlu podle mínění dermatologů.

Redaktoři informační platformy Today se poradili s dermatology a kosmetology, aby se dozvěděli více o modrém světle, jeho vlivu na zdraví naší pokožky a nejúčinnějších prostředcích spolehlivé ochrany před tímto typem záření.

 

 

Co je modré světlo?

O nutnosti kvalitní ochrany pokožky před slunečními paprsky ví každý už dávno. Dnes je těžké najít člověka, který netráví alespoň hodinu denně před obrazovkou mobilních telefonů, tabletů, počítačů. Věděli jste však, že obrazovky telefonů, notebooků a televizí jsou zdrojem modrého světla, o kterém výzkumy prokázaly, že má nepříznivý vliv na naši pokožku?

 „Modré světlo neboli HEV záření je vysokofrekvenční světlo s vysokou energií ve viditelném spektru, které lidské oko dokáže vnímat,“ říká Dr. Edidiong Kaminska, chikagská dermatologička a členka Americké akademie dermatologie.

Proč je modré světlo škodlivé pro naši pokožku?

Modré světlo působí nejen na pokožku, ale na celé tělo. Lékaři doporučují odložit gadgety před spaním, protože tento typ záření může narušit cirkadiánní rytmy – biologické hodiny člověka.

„Vliv modrého světla na cirkadiánní rytmy těla byl prokázán vědeckými studiemi. Jejich výsledky naznačují, že tyto poruchy zpomalují procesy opravy kožní DNA,“ říká dermatolog Azin Sadeghyan.

V současné době probíhá výzkum, který má zkoumat účinky dlouhodobého vystavení pokožky  modrému světlu. Někteří vědci však tvrdí, že účinky nadměrného vystavení tomuto záření mohou být poněkud podobné účinkům vystavení UVA paprskům.

„Některé studie ukazují, že HEV záření podporuje tvorbu volných radikálů, které způsobují zánět a vedou ke stárnutí v důsledků působení modrého světla. Dlouhodobé vystavení modrému světlu může také ztmavit stařecké skvrny, zejména u lidí s tmavším odstínem pleti,“ řekl Dean Robinson, prezident a spoluzakladatel Kliniky moderní dermatologie.

Jsou blokátory modrého světla skutečně účinné?

V poslední době se na trhu objevila celá řada různých produktů na ochranu pokožky před vystavením modrému světlu. Jak ale vybrat ten správný produkt a na jaké ingredience si dát pozor?

Mnozí odborníci doporučují jako součást každodenní rutiny používat antioxidační sérum a minerální opalovací krém s SPF alespoň 30. Jedná se o nezbytné produkty péče o pleť, které poskytují ochranu nejen před modrým světlem, ale i dalšími agresory prostředí, a také zabraňují pleti poškození.volné radikály. Kromě toho opalovací krémy s fyzikálními filtry zabraňují vzniku nových stařeckých skvrn u pacientů s melasmatem.

Podle Dr. Sadeghyana mohou tónované opalovací krémy blokovat více modrého světla ve srovnání s čirými opalovacími krémy. Azin Sadeghyan také radí dávat přednost minerálním opalovacím krémům, protože obsahují oxid zinečnatý a oxid titaničitý, fyzikální filtry, které poskytují nejspolehlivější ochranu proti běžným typům záření, nezpůsobují podráždění a nezanechávají na pokožce bílé stopy.

Sunforgettable Total Protection Face Shield SPF 50

Jedním z nejbezpečnějších a nejkvalitnějších opalovacích krémů podle kosmetologů je Sunforgettable Total Protection Face Shield SPF 50 od Colorescience. Tento ochranný krém na tvář  s fyzikálními filtry poskytuje spolehlivou ochranu pokožky před UVA/UVB paprsky, znečištěním, infračerveným a modrým světlem. Neobsahuje parfémy a alkoholy, takže je naprosto bezpečný i pro osoby s citlivou pokožkou.

„Tento širokospektrální ochranný krém je skvělý pro každodenní použití, protože blokuje modré světlo, UVA/UVB paprsky a infračervené paprsky. Obsahuje Lipochroman®, silný antioxidant, který chrání pokožku před oxidačním stresem, a niacinamid, který posiluje kožní bariéru a má zklidňující účinek,“ říká Dr. Maral Skelsey, ředitelka Centra pro dermatologii a estetickou chirurgii ve Washingtonu DC. Profesor dermatologie na Georgetownské univerzitě.

Pečujte o svou pleť s Sunforgettable Total Protection Face Shield SPF 50. Zjistěte více o tomto a dalších produktech minerálního make-upu a péče o pleť Colorescience, které vám pomohou nejen vypadat bezchybně, ale také chránit zdraví vaší pleti.

Původní článek: www.today.com

  1. Úvodní stránka
  2. Média
  3. Nejlepší produkty pro ochranu proti modrému světlu | Sunforgettable Total Protection Face Shield SPF 50
,
Předchozí příspěvek
Protokol Finishing Touch ™ Colorescience®
Následující příspěvek
Jak minimalizovat kožní vyrážku po letu | ELLE

Podobné články

Trend pro „zdravý“ make-up: nejlepší kosmetické produkty značky Colorescience® | Maincream

Total Eye™ 3-v-1 — nepostradatelný nástroj pro Zoom meetingy | Allure

Protokol Finishing Touch ™ Colorescience®

Menu