Nová generace minerálních SPF filtrů

Jak fungují SPF filtry? Jaký je rozdíl mezi chemickými a minerálními opalovacími krémy? Zda jsou bezpečné? V tomto článku se dozvíte o výhodách fyzikálních SPF filtrů a proč byste měli dát přednost minerálnímu makeupu.

Nejnovější vědecké zprávy: U některých chemických složek na ochranu proti slunečnímu záření bylo prokázáno, že nejsou zcela bezpečné a také jsou škodlivé pro životní prostředí. Dozvíte se o vedlejších účincích chemických složek a proč se vyplatí používat minerální kosmetiku.

Před škodlivými účinky slunce k ochraně pokožky se doporučuje nosit v létě oblečení s dlouhými rukávy, hlavu a obličej chránit pomocí širokých čepic, používat UV ochranné fólie na okna auta a samozřejmě opalovací krém.

Chemické opalovací krémy jsou nejběžnější přípravky, které chrání pokožku tím, že absorbují UV záření. Obvykle obsahují chemické prvky, jako je oxybenzon, avobenzon, oktisalát, oktokrylen, homosalát a oktinoxát. Bohužel chemické opalovací krémy mají řadu vedlejších účinků, jako jsou alergické reakce, neurotoxicita nebo hormonální nerovnováha. Ukázalo se, že některé chemikálie na ochranu proti slunečnímu záření nejsou bezpečné a škodí životnímu prostředí. Od roku 2018 přijal stát Havaj zákon zakazující používání dvou nejoblíbenějších chemikálií na ochranu proti slunečnímu záření (oxybenzon a oktinoxát) kvůli jejich škodlivým účinkům na korálové útesy. Od té doby zavedla také podobný zákaz města jako Miami Beach a Florida Keys.

Na rozdíl od opalovacích krémů založených na chemických filtrech minerální (fyzikální) filtry lámou a rozptylují ultrafialové paprsky a také absorbují sluneční záření. Tyto produkty často obsahují oxid titaničitý a oxid zinečnatý. Oxid zinečnatý chrání pokožku před UVA i UVB zářením a oxid titaničitý je zaměřen především na ochranu před UVB zářením. Většina minerálních opalovacích krémů zanechávala na povrchu pokožky bílé pruhy, které způsobovaly nepohodlí, protože staré technologie neumožňovaly dosáhnout požadovaného efektu. Ale moderní technologie a možnosti použití inovativních částic oxidu zinečnatého, oxidu titaničitého a oxidu železa umožnily vytvořit minerální ochranné krémy se zlepšenými spotřebitelskými vlastnostmi. Takové produkty obsahují složky šetrné k životnímu prostředí a jsou vhodné pro citlivou pokožku, a nezpůsobují podráždění a alergické reakce.

FDA (Food and Drug Administration) nedávno prohlásil, že oxid zinečnatý a oxid titaničitý jsou jediné dvě bezpečné a účinné minerální opalovací krémy.

Inovativní opalovací krémy obsahují oxid zinečnatý a oxid titaničitý zapouzdřený polyalkylsilsesquioxanem a polydimethylsiloxanem. Tato technologie zlepšuje fotostabilitu a snižuje reaktivitu minerálních opalovacích krémů při vystavení různým zdrojům energie (Solésence LLC).

Inovativní multifunkční krycí schopnost částic (hlavních složek) neutralizovat volné radikály v epidermis a dermis prokázala EPR spektroskopie (ESR). Tato metoda dokáže detekovat nepárové elektrony, zatímco jiné ex vivo metody byly použity ke kvantifikaci volných radikálů v kůži po expozici UV záření. Inovativní technologie potahování částic oxidem zinečnatým vedla k 245% snížení koncentrace volných radikálů ve srovnání s konvenčním potahováním částic, oktyltriethoxysilanem (obr. 1).

OBRÁZEK ​​1: Inovativní technologie potahování částic oxidu zinečnatého vedla k 245% snížení koncentrace volných radikálů ve srovnání s konvenčním potahováním částic, oktyltriethoxysilanem.

Multifunkční povlak umožňuje upravit vlastnosti minerálních aktivních látek pro dosažení požadovaného výsledku a pohodlného používání. Kromě toho tento povlak umožňuje zlepšit disperzní vlastnosti a zvýšit hydrofobnost produktu, díky čemuž je odolný vůči vodě. Tento povlak má jasné výhody oproti běžným povlakům, které typicky používají oktyltriethoxysilan.

Vazba chemických povlaků s minerálními aktivními látkami je omezena dostupnými povrchovými reaktivními místy, což má za následek neúplné pokrytí částic. Multifunkční povlak zase vytváří pevnou, hustou a jednotný obal kolem oxidu titaničitého a oxidu zinečnatého. To lze testovat pomocí transmisní elektronové mikroskopie (obr. 2). Právě tyto vlastnosti jsou klíčové pro použití výše uvedených klíčových prvků v povlaku částic oxidu zinečnatého a oxidu titaničitého.

OBRÁZEK ​​2: Elektronová mikroskopie ukazuje, že multifunkční krycí vrstva vytváří kolem oxidu titaničitého (částice vlevo) a oxidu zinečnatého (částice vpravo) pevný, hustý a stejnoměrné obal.

Řada produktů minerálních make-upů (Sunforgettable® Total Protection Colorescience®, Inc) byla vyvinuta pomocí nové patentované technologie EnviroScreen™. Produkty jsou bez chemikálií a poskytují spolehlivou ochranu proti škodlivému UVA/UVB, agresivním účinkům vnějšího prostředí, HEV a infračervenému záření. Vzorce produktů obsahují nejmodernější zapouzdřený oxid zinečnatý a oxid titaničitý, oxid železa a patentovanou kombinací vitamínů, antioxidantů a hydratačních molekul.

Produkty obsahující tyto složky jsou určeny pro ochranu pokožky před UVA/UVB, modrým světlem, infračerveným zářením a poškozením volnými radikály. Tato patentovaná technologie poskytuje širokospektrální UV ochranu SPF 50 a PA++++, regeneruje pokožku a tím zabraňuje fotostárnutí.

Beyond sun protection factor: An approach to environmental protection with novel mineral coatings in a vehicle containing a blend of skincare ingredients: Eric F. Bernstein MD, Harry W. Sarkas, Patricia Boland, Deborah Bouche

  1. Úvodní stránka
  2. Věda o pokožce
  3. Nová generace minerálních SPF filtrů
Předchozí příspěvek
Trend pro “zdravý” make-up: nejlepší kosmetické produkty značky Colorescience® | Maincream
Následující příspěvek
Protokol Finishing Touch ™ Colorescience®

Podobné články

5 důvodů proč potřebujete ALL CALM™

Menu